آموزش ساخت ایمیل یکبار مصرف

آموزش ساخت ایمیل یکبار مصرف

ایمیل موقت یا ایمیل یکبار مصرف برای استفاده‌های کوتاه‌مدت و موقتی کاربرد دارد که کاربر نمی‌خواهد صندوق ورودی ایمیل اصلی خود را اشغال کند.

ایمیل یکبار مصرف یا ایمیل موقت، راهکاری است که شما را از شر پیام‌های ناخواسته در آدرس ایمیل اصلی خلاص می‌کند. با چنین ایمیل‌هایی، یک آدرس ایمیل خواهید داشت که جدا از صندوق ورودی اصلی عمل می‌کند. حتی می‌توانید برای هر سرویس از یک ایمیل موقت استفاده کنید تا درصورت افشای اطلاعات در هر کدام، با ردگیری ایمیل‌های ارسالی متوجه آن بشوید.

آموزش ساخت ایمیل یکبار مصرف
آموزش ساخت ایمیل یکبار مصرف

آموزش ساخت ایمیل یکبار مصرف

برای عضویت در سایت های مختلف، اولین کاری که باید انجام دهیم، وارد کردن اطلاعات کلی مانند نام و نام خانواگی و آدرس ایمیل می باشد که با وارد کردن آدرس ایمیل در این وب سایت ها از همان زمان به بعد با ایمیل های مزاحمی روبرو خواهیم شد که روزانه چندین بار برای هر یک از ما ارسال خواهند شد و می توانند در طول روز منجر به اختلال در روند فعالیت های هر یک از ما شوند.

با این حال اگر شما نیز دچار چنین مشکلاتی شده اید و تصمیم ندارید تا ایمیل اصلی خود را وارد کنید، بهترین پیشنهادی که ما برای شما داریم استفاده از آدرس ایمیل های یکبار مصرف می باشد که نیازی به پرداخت هزینه و سطح بالای استعداد در این زمینه نیست و با این کار از شر ایمیل های مزاحم و تبلیغاتی که نوتیفیکیشن آنها نیز موجب سردرد می شوند، خلاص خواهید شد.

آموزش ساخت ایمیل یکبار مصرف
آموزش ساخت ایمیل یکبار مصرف

کاربرد ایمیل یکبار مصرف

ساخت ایمیل موقت یا یکبار مصرف کاربردهای گوناگونی دارد ایجاد ایمیل موقت یا یکبار مصرف مورد نیاز کاربرانی است که دوست دارند بدون شناخته شدن، یک نامه الکترونیکی برای فرد یا شرکتی دیگر ارسال کنند. از مهمترین مزیت‌های برخی سرویس‌های ارائه دهنده خدمات ساخت ایمیل موقت این است که دریافت‌کننده ایمیل می‌تواند به آن پاسخ بدهد، بدون این که نام و نشانی از شما داشته باشد. به عبارت دیگر، تعدادی از آدرس‌های ایمیل موقت دارای توانایی دریافت ایمیل نیز هستند.

  • فرض کنید قصد ثبت‌نام در برنامه‌ی وفاداری مشتری یک فروشگاه را دارید. ازطرفی نمی‌خواهید آدرس ایمیل اصلی شما از پیام‌های تبلیغاتی فروشگاه پر شود. در چنین مواردی یک آدرس موقت را به فروشگاه اعلام می‌کنید تا در صورت هک شدن دیتابیس آن فروشگاه نیز اشکالی برای ایمیل اصلی شما ایجاد نشود.
  • در فرضیه‌ای دیگر، شما یک توسعه‌دهنده هستید که اپلیکیشن موبایل یا وب توسعه داده‌اید، اما می‌خواهید قبل از انتشار عمومی، آن را آزمایش کنید. در چنین مواردی تعداد زیادی ایمیل موقت می‌سازید و همه‌ی آن‌ها را به‌صورت آزمایشی در اپلیکیشن وارد می‌کنید تا کارایی سیستم پیام‌دهی و دیگر موارد آزمایش شود.
  • اگر قصد ثبت‌نام با حساب کاربری جدیدی در یک سرویس دیگر دارید، باز هم ایمیل موقت کاربرد مفیدی خواهد داشت. مثلا شما در یک سرویس پرطرفدار مانند IFTTT عضو هستید و می‌خواهید برای برخی از کاربردهای خاص خود، حساب کاربری جدا داشته باشید. در چنین مواردی به‌جای قبول زحمت مدیریت صندوق ورودی ایمیل اصلی، یک ایمیل یکبار مصرف می‌سازید.
  • در یک فرضیه‌ی خاص، شما قصد نوشتن نامه‌ای بدون افشای هویت دارید (مثلا اعلام یک خبر برای سردبیر یک مجله). در چنین مواردی استفاده از ایمیل شخصی و کاری تصمیم صحیحی نیست و می‌توان با یک ایمیل یکبار مصرف، پیام را به‌صورت ناشناس ارسال کرد.
کاربرد ایمیل یکبار مصرف
کاربرد ایمیل یکبار مصرف

آموزش ساخت ایمیل موقت با رمز

آموزش ساخت ایمیل یکبار مصرف و کار با آن را به شما آموزش دهیم:

آدرس‌های ایمیل یکبار مصرف یاهو، از یک نام اصلی و یک کلمه‌ی کلیدی ساخته می‌‌‌شوند. تمامی آدرس‌هایی که می‌سازید، ساختاری به‌صورت basename-keyword@yahoo.com خواهند داشت. نام اصلی یا پایه‌‌ای که برای ایمیل موقت یاهو می‌سازید، ثابت خواهد بود و امکان پاک کردن یا تغییر آن را نخواهید داشت. برای ساختن ایمیل یکبار مصرف یاهو مراحل زیر را دنبال کنید.

  • وارد حساب کاربری شوید و در قسمت Settings وارد زیرمجموعه‌ی More Setiings و سپس Mailboxes شوید.
  • روی آیکن فلش در کنار Disposable email address کلیک کرده و سپس Add را انتخاب کنید.
  • سپس در بخش base name و keyword، کلمات مورد نظر خود را وارد کنید. می‌توانید در بخش‌های Sending name و Description هم توضیحات اضافه‌ای برای ایمیل یکبار مصرف خود بنویسید.

برای اضافه کردن هر آدرس جدید یکبار مصرف در یاهو، مراحل بالا را تکرار کنید. فراموش نکنید که base name اولیه برای همه‌ی آدرس‌ها یکسان خواهد ماند و تنها keyword تغییر می‌کند. برای پاک کردن هر آدرس ایمیل یکبار مصرف وارد همان بخش تنظیمات شوید و با انتخاب آدرس، edit or delete را انتخاب کرده و مشخصات را تغییر دهید یا آدرس را پاک کنید.

برای ارسال ایمیل با آدرس‌های یکبار مصرف در یاهو می‌توانید در زمان ارسال ایمیل از منوی Comose، روی دکمه‌ی فلش در کنار آدرس ایمیل اصلی کلیک کرده و یکی از آدرس‌های موقت را انتخاب کنید.

همان‌طور که گفته شد، سرویس‌های بالا تنها مثال‌هایی کلی از ایمیل موقت هستند و با جست‌وجو در اینترنت می‌توانید سرویس‌های رایگان دیگری را هم امتحان کنید. درنهایت برای کاربردهایی که آن‌چنان روی امنیت متمرکز نیستند، ایمیل‌‌های یکبار مصرف کارایی بیشتری دارند.

ساخت ایمیل موقت
 ساخت ایمیل موقت

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *